Ebből a könyvből kiderül, hogy a humor az ország igazi tesztje
Trencsényi Zoltán Mikrofonbálványok című könyvében a 36 legjobb hazai stand-upos fogalmazza meg, mi és milyen a kortárs humor.
Trencsényi Zoltán Mikrofonbálványok című könyvében a 36 legjobb hazai stand-upos fogalmazza meg, mi és milyen a kortárs humor.
Hogyan éltünk itt huszadik században? A kérdésre egyfajta válasz különböző korok apróhirdetéseinek szubjektíven objektív válogatása. A Minden megoldás érdekel sokszínű korlenyomat, Magyarország képe kislátószögben.
Carlos Cipa Correlations című albuma sok szempontból egyedi, hogy egyet emeljünk ki, az alkotófolyamatot hosszas anyaggyűjtés előzte meg.
Kulka János édesapja, az ismert tüdőgyógyász Kulka Frigyes életét dolgozza fel egy különleges kötet, melynek címe: "Az utolsó mondattal kezdd!"
Wisinger István dokumentumregénye bemutatja a botrányújságírásban és fake newsok felplankolásában élen járó mágnást, aki ugyanakkor bebizonyította, hogy a sajtó lehet egyszerre politikailag és gazdaságilag is független.
A rádiós továbbra sem marad a kaptafánál - szerencsénkre.
Hiteles magyar rap, független kortárs képzőművészeti vásár és művészfilmfesztivál a hálószobánk kényelméből a HVG ajánlójában.
Sodró lendületű, egyik történetet a másikba öltő regény, amely sok mindent feltár az elmúlt harminc-negyven évből: a dolgozókat kisemmiző privatizációtól „az elkövéredett, vastagnyakú vágómarhákhoz” hasonlatossá vált politikusokig.
Kína titokzatos hegyeitől Óceánia egzotikumáig világkörüli zenei utazásra invitál Abraham Cupeiro Pangea című albuma. Ajánló.
A haditudósító-újságíró-író Jászberényi Sándor új könyve szívbemarkoló, megrázó novellagyűjtemény, a kötet címadó kisregénye pedig A varjúkirály.
Dacolva a koronavírus-járvánnyal, új filmmel jelentkezett nemrég Pedro Almodóvar spanyol rendező, aki ezúttal Jean Cocteau 1930-as monodrámáját filmesítette meg.
Jerzy Kosinski A festett madár című műve regény és mozgókép formában is sokkoló hatású krónikája az ember elállatiasodásának a világháború következményeként.
Az Oscar-díjas Charlie Kaufman pszichothrillerből kinőtt melankolikus filmje arról szól, hogy miért marad két ember együtt, ha a kapcsolatuk ideje lejárt.
Választott hazájában a modern vizuális kultúra egyik meghatározó alakjaként tekintenek Besnyő Éva fotográfusra, akinek életművéből a Kassák Múzeum rendezett kiállítást.
Senki és semmi sem az, aminek a felszínen látszik Margaret Atwood 1965-ben írt, erősen társadalomkritikus Az ehető nő című könyvében. HVG-ajánló.
A majdnem 200 éves iparművészeti sikersztori utolsó fél évszázadára koncentrál Kovács Orsolya muzeológus gazdagon illusztrált válogatása.
Vállalt mindent, amit más nem, ment élelemért a város túlsó végébe, vagy fel a tűz alatt lévő Várba. Aztán jött a depresszió és a poszttraumás stressz. Tolnainé Kassai Margit 1944–1945-ös budapesti beszámolója, az Óvoda az óvóhelyen a HVG ajánlójában.
Petrovics Eszter A mi Kodályunk című dokumentumfilmjét mutatja be a Budapest Music Center.
A tíznapos eseményen 13 kortárs alkotást mutatnak be Budapesten, Debrecenben, illetve Szegeden, országosan pedig a Távmoziban.
Révész Sándor könyvsorozatának újabb darabja arról az emblematikus magyar közszereplőről szól, akit 1945 után, néhány év alatt rongyemberré, fajsúlytalan senkivé darált a nagypolitika.